Anasayfa

Untitled 1
Ürünler Üretim Kullanim Alanlari Satis ve Sevkiyat Kalite Iletisim
 
   
 
   

Firmamiz Kirikköy/Lüleburgaz/Kirklareli bölgesinde Kuvars kumlarini yikama, kurutma ve eleme tesislerinde isleyerek sanayi kumlari olarak satisa sunmaktadir. 

 

SIPARIS HATTI

0212 237 51 50

 
 
 
Untitled 1
  MADENLER
  Silis Kumu
  Kuvars Kumu
  Kuvars
  Kuvarsit
  ÜRÜN ÇESITLERI
  Filtre Kumu
  Filtre Çakili
  Kumlama Kumu
  Söve Kumu
  Hali Saha Kumu
  Aritma Kumu
  Yapi Kimyasallari Kumu
  Antrasit
  Bazalt Kumu

Kullanim Alanlari

FILTRE KUMU
 

    

TS EN 12904 standartlarinda üretilen filtre kumu ve çakillari içme suyu ve atik su aritmalarinda ve kazan filtrelerde  kullanilmaktadir.
Filtre Kumu su ve diger  sivilarin filtrasyonunda, içme suyu , endüstriyel su sartlandirma ve atiksu aritma tesislerinde güvenle kullanilir.


CTP BORU ÜRETIMI
 

CTP
CTP borular  Elyaf Sarma islemi uygulanarak üretilir. CTP borularin üretiminda Silis kumu hammade olarak kullanilmaktadir.

CAM YÜNÜ ÜRETIMI
 
Cam yünü uygulama esnasinda yirtilmayan yapisi ile yalitim ürünleri içerisinda önemli bir yer tutar. Cam yününün hafif bir yapisi vardir. Cam yünü hem ses hem de isi yalitiminda çok etkili bir üründür. Cam yünü 1200-1300 derecede Silis Kumunun egriltilmesi ile olusur.
CAM ÜRETIMI
 

 

Silis kumu camin ana hammaddesidir. Cam üretiminde kullanilan silis kumlarinin bünyesindeki demir oksit oranlari çok düsük olmalidir. Kum içerisindeki yabanci kimyasallar camda sekil ve renk bozukluguna yol açabilir. Silis kumu cam kumlama amaci ile de kullanilmaktadir.

 

KUMLAMA KUMU
 


Kumlama;  demir, çelik gibi metallerin korozyonlarinin temizlenmesi amaci ile  silis, bazalt, grid adinda çesitleri olan ve kullanim yerleri farkli özel maddeler ile yapilir


PATINAJ KUMU
 


Silis Kumu, tren raylarinda olabilecek buzlanma ve kaymalari önlemek amaci ile tren, tramvay ve demir yolu tasimaciliginda güvenli ve hizli sekilde durma amaciyla kullanilir.

HALI SAHA KUMU
 
0.500-1.00 mm araliginda yikanmis, elenmis ve kurutulmus silis kumlari hali sahalarin zeminine uygulandiginda yagmur sulari ve yüzey sularinin drenajinda filtre görevi yapar. Böylelikle hali sahalarin ömrünü uzatir. 


HIPODROM KUMU
Silis kumu at yarisi ve spor sahalarinda kum pistler için kullanilmaktadir.
 

 

 

 

DÖKÜM KUMU

 


Kuvars kumu döküm sanayinde kullanilan çok önemli bir üründür. Yüksek sinterlesme sicakligi, kolay sekillendirilir olmasi ve döküm isleminden sonra malzeme üzerinden kolay temizlenebilmesi kuvars kumu döküm sanayinin vazgeçilmez bir metaryeli haline getirmistir.

SODYUM SILIKAT ÜRETIMI
Silis kumu çesitli kimyasal  islemlerden sonra sodyum silikat üretimi amaci ile bu sektörde
kullanilmaktadir. 

 

SÖVE KUMU

 

    
 


 
 
 

Merkez : Tabakhane Cad. No:12 Kasimpasa Is Merkezi Kat:1 D:10 Kasimpasa / IST.

Üretim : E-5 Karayolu üzeri,Bahçivan Gida Yani,Kirikköy Sapagi,Lüleburgaz / KIRKLARELI

Tel   :0212 237 51 50

Fax  :0212 237 13 73

info@siliskum.com.tr

 
  Copyright 2011 Tüm hakları saklıdır. Web Tasarım : Net Tanıtım