Anasayfa

Untitled 1
Ürünler Üretim Kullanım Alanları Satış ve Sevkiyat Kalite İletişim
 
   
 
   

Firmamız Kırıkköy/Lüleburgaz/Kırklareli bölgesinde Kuvars kumlarını yıkama, kurutma ve eleme tesislerinde işleyerek sanayi kumları olarak satışa sunmaktadır. 

 

SİPARİŞ HATTI

0212 237 51 50

 
 
 
Untitled 1
  MADENLER
  Silis Kumu
  Kuvars Kumu
  Kuvars
  Kuvarsit
  ÜRÜN ÇEŞİTLERİ
  Filtre Kumu
  Filtre Çakılı
  Kumlama Kumu
  Söve Kumu
  Halı Saha Kumu
  Arıtma Kumu
  Yapı Kimyasallari Kumu
  Antrasit
  Bazalt Kumu

Kullanım Alanları

FİLTRE KUMU
 

    

TS EN 12904 standartlarında üretilen filtre kumu ve çakılları içme suyu ve atık su arıtmalarında ve kazan filtrelerde  kullanılmaktadır.
Filtre Kumu su ve diğer  sıvıların filtrasyonunda, içme suyu , endüstriyel su şartlandırma ve atıksu arıtma tesislerinde güvenle kullanılır.


CTP BORU ÜRETİMİ
 

CTP
CTP borular  Elyaf Sarma işlemi uygulanarak üretilir. CTP boruların üretiminda Silis kumu hammade olarak kullanılmaktadır.

CAM YÜNÜ ÜRETİMİ
 
Cam yünü uygulama esnasında yırtılmayan yapısı ile yalıtım ürünleri içerisinda önemli bir yer tutar. Cam yününün hafif bir yapısı vardır. Cam yünü hem ses hem de ısı yalıtımında çok etkili bir üründür. Cam yünü 1200-1300 derecede Silis Kumunun eğriltilmesi ile oluşur.
CAM ÜRETİMİ
 

 

Silis kumu camın ana hammaddesidir. Cam üretiminde kullanılan silis kumlarının bünyesindeki demir oksit oranları çok düşük olmalıdır. Kum içerisindeki yabancı kimyasallar camda şekil ve renk bozukluğuna yol açabilir. Silis kumu cam kumlama amacı ile de kullanılmaktadır.

 

KUMLAMA KUMU
 


Kumlama;  demir, çelik gibi metallerin korozyonlarının temizlenmesi amacı ile  silis, bazalt, grid adında çeşitleri olan ve kullanım yerleri farklı özel maddeler ile yapılır


PATİNAJ KUMU
 


Silis Kumu, tren raylarında olabilecek buzlanma ve kaymaları önlemek amacı ile tren, tramvay ve demir yolu taşımacılığında güvenli ve hızlı şekilde durma amacıyla kullanılır.

HALI SAHA KUMU
 
0.500-1.00 mm aralığında yıkanmış, elenmiş ve kurutulmuş silis kumları halı sahaların zeminine uygulandığında yağmur suları ve yüzey sularının drenajında filtre görevi yapar. Böylelikle halı sahaların ömrünü uzatır. 


HİPODROM KUMU
Silis kumu at yarışı ve spor sahalarında kum pistler için kullanılmaktadır.
 

 

 

 

DÖKÜM KUMU

 


Kuvars kumu döküm sanayinde kullanılan çok önemli bir üründür. Yüksek sinterleşme sıcaklığı, kolay şekillendirilir olması ve döküm işleminden sonra malzeme üzerinden kolay temizlenebilmesi kuvars kumu döküm sanayinin vazgeçilmez bir metaryeli haline getirmiştir.

SODYUM SİLİKAT ÜRETİMİ
Silis kumu çeşitli kimyasal  işlemlerden sonra sodyum silikat üretimi amacı ile bu sektörde
kullanılmaktadır. 

 

SÖVE KUMU

 

    
 


 
 
 

Merkez : Tabakhane Cad. No:12 Kasımpaşa İş Merkezi Kat:1 D:10 Kasımpaşa / İST.

Üretim : E-5 Karayolu üzeri,Bahçıvan Gıda Yanı,Kırıkköy Sapağı,Lüleburgaz / KIRKLARELİ

Tel   :0212 237 51 50

Fax  :0212 237 13 73

info@siliskum.com.tr

 
  Copyright 2011 Tüm hakları saklıdır. Web Tasarım : Net Tanıtım